Biblioteka Podróżnika - wiosna 2018

Zapraszamy na kolejny, piąty już, sezon spotkań podróżniczych Biblioteki Kulturalnej, firmowanych hasłem BIBLIOTEKA PODRÓŻNIKA. Do tej pory zwiedziliśmy ponad 20 krajów na blisko 30 spotkaniach. Gdzie tym razem zabiorą nasi Goście?

Wiosną 2018 zwiedzimy m.in. europejskie kraje Północy, takie jak Norwegia i Finlandia (Krzysztof Lewandowski). Posłuchamy również o Azerbejdżanie,  mieszanym kulturowo państwie położonym nad Morzem Kaspijskim (Iwona Batyk i Andrzej Krakowiak).  Nasi podróżnicy zabiorą nas również w przestrzenie rozległej zatoki Oceanu Atlantyckiego, gdzie razem z ks. Jackiem Pawlikiem udamy się w podróż szlakiem niewolników.

Majowy miesiąc rozpoczyna się Dniem Bibliotekarza (8 maja) i z tej okazji w Bibliotece Uniwersyteckiej będą przygotowane różne wydarzenia. Spotkania Biblioteki Podróżnika poświęcone będą relacjom bibliotekarzy z różnych dokształcających wyjazdów, gdzie oprócz słynnych hiszpańskich i brytyjskich bibliotek  mogli zaobserwować m.in. wspaniałe zabytki czy piękno nadoceanicznego krajobrazu (Ewelina Łukasik, Hanna Kantor-Bzdel, Ewa Urbanowska).

Zapraszamy na spotkania i towarzyszące im konkursy!

Biblioteka Uniwersytecka, czwartki, sala 116 (I piętro).

Szczegóły na plakacie i profilu Biblioteki Kulturalnej oraz Biblioteki Uniwersyteckiej UWM na Facebooku.

Wstęp na wydarzenia wolny!