Niezwykła choinka origami

Od kilku lat, tradycją stało się, że pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie tworzą swoją własną, unikatową interpretację świątecznego drzewka. Także w tym roku postanowili rozpocząć okres świąteczny przygotowaniem niezwykłej choinki.

7 grudnia w sercu Biblioteki (pod kopułą na I piętrze) zawieszona została „choinka origami”. Cała konstrukcja mierzy 7 m. Na aluminiowej kratownicy (średnicy 2,5 m) zawieszono 284 linek, składających się z żyłki wędkarskiej (o łącznej długości 2 km) i blisko 1000 książeczek wykonanych techniką origami. Niebieskie mieniące się okładki książkowych bombek nawiązują do akademickiego koloru. Samo „drzewko” mierzy ok. 350 cm wysokości, a „niewidzialna” konstrukcja unosząca się lekko w powietrzu tworzy charakterystyczną magię „Choinki origami”

Tegoroczne drzewko nawiązuje bezpośrednio do poprzednich świątecznych konstrukcji. W grudniu 2011 roku ogromną popularność zyskała choinka z książek, zaś rok później wykonano choinkę z szuflad katalogowych. Unikatowość obu choinek podkreślał fakt, że pierwsza była jedyną tego typu w Polsce, a druga jedyną na świecie. Zeszłoroczna choinka z kart katalogowych, po raz kolejny pierwsza tego typu na świecie, także zyskała ogólnopolską, a nawet globalną popularność.

Zapraszamy do odwiedzin oraz śledzenia profilu Biblioteki Uniwersyteckiej UWM na Facebooku i Instagramie!