Wielokulturowy pejzaż Polski - wystawa

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

pt. WIELOKULTUROWY PEJZAŻ POLSKI: TATARZY, ŻYDZI, PRAWOSŁAWNI, STAROOBRZĘDOWCY.

Wystawa została przygotowana w ramach realizacji projektu naukowo-artstycznego przez Studenckie Koło Naukowe Historii Sztuki "Art", działające na Wydziale Sztuki UWM. Celem projektu było poznanie kultury i spuścizny materialno-artystycznej mniejszości narodowo-wyznaniowych w Polsce. Plenery zabytkoznawcze do historyczno-kultowych miejsc w regionie Podlasia i na Mazurach stały się inspirujące dla własnych poczynań twórczych.

Autorzy prac: Wioleta Bykowska, Anna Demkowicz, Aleksander Kisielewicz, Adrian Kosiński, Ryszard Piesiak, Katarzyna Sikorska, Agata Topolewska, Urszula Warmbier

Kurator wystawy: dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska

Projekt finansowany w ramach konkursu "Studencki Grant Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie".

Zapraszamy na otwarcie wystawy: 28 czerwca 2018, godz. 12:00 (antersola, Biblioteka Uniwersytecka UWM).

Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających na antresoli (I piętro), do końca września, w godzinach pracy Biblioteki Uniwersyteckiej UWM.